The same 12 oz of hunny at the local farmer's market today was $6.50! It came in a little bear bottle too.
The same 12 oz of hunny at the local farmer's market today was $6.50! It came in a little bear bottle too.
Chee-pass. Got one on these today at Wally's. Not as nice as the first one with the painted eyes, nose, and brain tit but it was $1 less. Hope it tastes ok compared to the otha wun.
Last edited by kc7jty; 07-21-2011 at 07:59 PM.
These folks are in Ohio, but getting some of that comb in the jar is neat.
Used to get raw honeycomb a lot as a kid, mostly sunflower honey.
Better than chewing gum.
http://www.honeyrunapiaries.com/stor...-oz-p-218.html
And these folks are pretty close to you... http://www.tateshoneyfarm.com/
Last edited by WØTKX; 07-21-2011 at 10:06 PM.
"Where would we be without the agitators of the world to attach the electrodes
of knowledge to the nipples of ignorance?" ~ Professor "Dick" Soloman
Mmmmm, beeswax. Been a while.